Technologie z przed wieków, które zadziwiają współczesny świat nauki

Czy był tajemniczy mechanizm z Antykitery? W 1900 roku, grecki rybak wyłowił w okolicach tej skalistej wysepki tajemniczy mechanizm, który prawdopodobnie spoczywał w tamtejszych wodach od XVI wieku. Badania wprowadziły naukowców w osłupienie – mechanizm, oparty na mechanizmie zegarowym, był najprościej mówiąc, podręcznym komputerem astronomicznym, który pozwalał na przewidywanie zaćmień Księżyca i Słońca. Jaka technologia pozwoliła na wykonanie takiego mechanizmu w tak odległych czasach? Nawet badania nowoczesnym tomografem nie pozwoliły rozwikłać tej zagadki. Czyżby przypadkowo odkryty mechanizm był prekursorem dzisiejszych komputerów? Do dziś zachodzimy w głowę, jaka technologia budownictwa była użyta podczas budowy egipskich piramid. Niejednokrotnie próbowano przy zastosowaniu dzisiejszej techniki odwzorować budowę piramidy, nikomu się to nie udało. A przecież dzisiejsze technologie budownictwa są bardzo nowoczesne. Jak więc starożytni budowniczy nie mając do dyspozycji współczesnej techniki, budowali ogromne piramidy z głazów, które są tak ściśle dopasowane, że nie wejdzie pomiędzy nie ostrze żyletki… Pytań jest wiele, odpowiedzi jak dotąd brak. Okazuje się, że starożytni Grecy, Rzymianie, Egipcjanie i wiele innych narodów, posiadali wiedzę naukową, która zadziwia nas do dziś. I póki co, nie dysponujemy technologiami, które pozwoliłyby nam poznać starożytną naukę i wiedzę, która pozostawiła takie pomniki nauki w wielu miejscach na świecie.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem: