Technologia informacyjna, od której nie ma już odwrotu we współczesnym świecie

Ogół zagadnień związanych z przetwarzaniem informacji, wysyłaniem, odbieraniem, komunikowaniem się, przechowywaniem, gromadzeniem, selekcjonowaniem, analizowaniem i zabezpieczeniem, nazywamy technologią informacyjną. Kiedyś procesy informatyczne w tej materii zachowane były tylko dla potrzeb wojska, ale technologia informatyczna została przekazana w krótkim czasie dla potrzeb społeczeństwa. Nastąpił rozwój technologii informatycznej, informacyjnej, która rozwija się przez cały czas, praktycznie, na rynek wprowadzane są w krótkich odstępach czasu kolejne nowości. Na polskim rynku istnieje w tym momencie kilkadziesiąt firm zajmujących się produkcja sprzętu komputerowego, podzespołów, oprogramowaniami, rozbudową sieci. Gdy oglądamy najnowsze produkty firm komputerowych w połączeniu z innymi produktami, jak np. mikroskopy najnowszej generacji, możemy być zaszokowani ich możliwościami. Tysiące preparatów, które kiedyś przechowywane były na szkiełkach, ulegały działaniu czasu, dziś możemy zachować w pamięci komputera przez nieokreślony czas, stanowiąc doskonałe pomoce dla świata nauki. Technologia pomaga w medycynie już na co dzień. Pacjent będący w szpitalu np. w Polsce, może w ciągu kilku minut zostać zdiagnozowany przez specjalistę, który znajduje się tysiące kilometrów dalej. Przesłanie wyników, diagnoza, odesłanie pełnej informacji dotyczącej choroby w ciągu kilku minut – to nie jest science fiction, to już rzeczywistość.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem: