Rozwój technologii zapewnia rozwój cywilizacji

Cywilizacja i technologia idą ze sobą w parze. Im większy rozwój cywilizacji, tym większy rozwój technologii i odwrotnie. Każdy z nas widzi, że nasze życie uzależnione jest od powstania różnych technologii, dzięki którym powstają ciągle nowe urządzenia pomocne człowiekowi w codziennym życiu, ale także w działaniach na dużą skalę. Dzięki opracowaniu specjalnej technologii, mogą powstawać domy opierające się trzęsieniom ziemi. Kolejna technologia, pozwalająca usypanie sztucznych, ziemnych wysp, daje możliwość zagospodarowaniu przez człowieka lądu, stworzonego na wodzie. Rozwój kosmicznych technologii pozwolił na spektakularny skok człowieka z krawędzi kosmosu, a my mogliśmy całe wydarzenie śledzić na bieżąco na ekranach telewizorów i monitorach. Dzięki technologiom stosowanym w przekazie informacji, są już możliwe operacje i zabiegi medyczne, wykonywane przez specjalistów z dalekiej odległości. Technologia pozwoliła skonstruować maszynę – robota, która za lekarza wykona operację, a w precyzyjnych zabiegach jest niezastąpiona. Rozwój technologii jest widoczny na każdym kroku, w każdej dziedzinie. Budownictwo, medycyna, sztuka, rozrywka, badania naukowe, edukacja, i dziesiątki innych dziedzin, nie mogłyby funkcjonować i rozwijać się, gdyby nie rozwój technologii. A wszystko się kiedyś zaczęło, od stworzenia małego procesora, który powoli zaczął wspierać działania człowieka, a jednocześnie go zastępować.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem: