Oswoić się z technologią w wieku 65+

Wiele osób starszych obawia się korzystania z osiągnięć technologicznych. Uważają oni zupełnie błędnie, ze to im się nie przyda, niczego im nie ułatwi oraz będzie czymś szalenie skomplikowanym czy czasochłonnym nauczyć się z nich korzystać w sposób efektywny i sprawny. Nie ma nic gorszego niż nie uzasadniona niczym oprócz obawy niechęć. Nie można zamykać się na przyszłość i jej objawy w naszym życiu – tym bardziej jeżeli możemy swoje obawy łatwo rozwiać i uzyskać bez większych problemów wszelkie potrzebne nam wsparcie. Nie można jednak generalizować, wiele osób w wieku 65+ zaczyna na własną rękę poszukiwać technologicznych rozwiązań, które mogą im ułatwić życie. Sięgają po takie opcje, które ich właśnie interesują i dają im wiele możliwości korzystania z ułatwień, z których naprawdę nie opłaca się rezygnować. Jeżeli mają jakieś problemy zwracają się o pomoc do swoich dzieci czy wnuków i dają sobie doskonale radę. Nie zależy to od wieku lecz od chęci i zaangażowania. Wiele osób mających lat 85 i więcej jest w stanie korzystać z komputera, pisać maile, przeglądać Internet oraz korzystać z telefonu komórkowego. Wiele trudności sprawiają im SMSy, ale poza tym – odbieranie czy wykonywanie połączeń jest dla nich sprawą jasną i prostą, z której chętnie korzystają nie tylko w sytuacjach awaryjnych. Wszystko zależy zatem od danego człowieka, technologia ma wiele twarzy i może być przyjazna dla każdego. Aby się o tym przekonać trzeba jednak mieć nieco odwagi i po prostu spróbować swoich sił.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem: